Link do naszej strony

Jeżeli chcesz umieścić na swojej stronie internetowej, bannerek z linkiem do naszej strony - kliknij tutaj ...

AKTUALNOŚCI

Tęcza Łyse - Błękitni 2:3 (2:0)

Po bardzo emocjonującym meczu Błękitni odczarowali w końcu niegościnny stadion w Łysych. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, a mimo to wygraliśmy zdobywając zwycięską bramkę w 93 minucie.

Tęcza Łyse to dla nas bardzo niewygodny rywal. Wystarczy przypomnieć niedawne wyniki – 3:8 w Raciążu i 2:8 w Łysych. Ostatni mecz na Kurpiach również przegraliśmy, ale już tylko 0:1. Po ostatnim bardzo efektownym zwycięstwie z Tęczą Ojrzeń jechaliśmy na mecz z wiarą w pierwszą wygraną w Łysych. Niestety początek meczu wcale na to nie wskazywał. Gospodarze narzucili nam swój styl gry, w którym było mnóstwo walki, długich piłek i pojedynków główkowych, a bardzo mało gry w piłkę. Taka taktyka przyniosła szybko efekt. Już w 7 minucie straciliśmy pierwszą bramkę. Gospodarze egzekwowali rzut wolny z około 22 metrów, piłka trafiła w mur i Kamil Kalinowski nie zdołał dosięgnąć futbolówki. Błękitni pierwszą składną akcję przeprowadzili w 19 minucie, Arkadiusz Wróblewski dośrodkował w pole karne, ale strzał głową Dariusza Petrykowskiego był za lekki i nie sprawił kłopotu bramkarzowi Tęczy. Minutę później ponownie Petrykowski miał okazję do zdobycia gola, ale 5 metrów przed bramką zamiast uderzać próbował przyjąć i gospodarze zdołali się wybronić. W 26 minucie Tęcza zdobyła drugiego gola i wydawało się, że po raz kolejny polegniemy w Łysych. Jednak Błękitni nie załamali się i z każdą minutą grali lepiej piłką, co na tle topornie grających gospodarzy zaczęło przynosić efekty.

Druga połowa przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando. Na pewno bardzo pomogła nam szybko zdobyta bramka. Już w 47 minucie kontaktowego gola strzelił Mariusz Kopecki. Po wrzucie z autu w polu karnym powstało duże zamieszanie, najsprytniej zachował się w nim Kopecki, który oddał strzał, bramkarz odbił piłkę, ale „Kopa” był czujny i dobił własne uderzenie. W 62 minucie mieliśmy masę szczęścia. Kontra gospodarzy zakończyła się strzałem w słupek. Błękitni dużo zamieszania pod bramką Tęczy sprawiali po stałych fragmentach gry. Bliski szczęścia po takich zagraniach byli Kamil Szelągiewicz i Dariusz Petrykowski. Wreszcie dobrze rozegrany rzut wolny dał nam wyrównanie. Daniel Kocięda spod linii bocznej precyzyjnie dośrodkował, a strzałem głową swojego drugiego gola strzelił Kopecki. Gdy wydawało się, że mimo przewagi i dobrej gry będziemy musieli podzielić się punktami, już w trzeciej doliczonej minucie gry kapitalnym uderzeniem spod linii bocznej popisał się Petrykowski. Piłka ku zaskoczeniu przede wszystkim bramkarza trafiła idealnie w samo okienko i w naszej ekipie wybuchł prawdziwy szał radości.

Błękitni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, szczególnie z psychologicznego punktu widzenia. Taka wygrana bardzo cieszy i daje wiarę we własne umiejętności. Trener Brakowiecki porównał to zwycięstwo do pamiętnego meczu w Szydłowie, gdzie przegrywaliśmy do przerwy 1:4, a wygraliśmy 5:4. Błękitni potrafili podnieść się w trudnej sytuacji i przede wszystkim podjęli walkę, z której wyszli zwycięsko. To bardzo ważne w kontekście czekającego nas w środę meczu z niepokonaną w tym sezonie Soną Nowe Miasto.

Błękitni: Kamil Kalinowski - Michał Golian (88 Piotr Janakakos), Paweł Kopczyński, Dariusz Borzym, Kamil Szelągiewicz - Arkadiusz Wróblewski, Kamil Osiecki, Łukasz Szelągiewicz (57 Piotr Nowicki), Rafał Kieczmer (59 Daniel Kocięda), Mariusz Kopecki - Dariusz Petrykowski

Bramki dla Błękitnych: Mariusz Kopecki 2 i Dariusz Petrykowski