Link do naszej strony

Jeżeli chcesz umieścić na swojej stronie internetowej, bannerek z linkiem do naszej strony - kliknij tutaj ...

AKTUALNOŚCI

Ostrovia Ostrów Maz - Błękitni 2:4 (1:2)

Bardzo ciekawe spotkanie stworzyły drużyny Ostrovii i Błękitnych. Co najważniejsze, w tym szybkim i obfitującym w sytuacje meczu to my okazaliśmy się lepsi. Co zasługuje na uwagę to fakt, że jest to nasze drugie kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Na taką serię wyjazdowych sukcesów musieliśmy czekać dokładnie rok. Innym faktem godnym podkreślenia jest skuteczność naszej drużyny. Wiosną Błękitni zdobyli 12 goli, teraz po 5 meczach mają ich na koncie już 14.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Już w 5 minucie prowadziliśmy 1:0, kiedy po bardzo dobrym podaniu Pawła Borzykowskiego sytuacji sam na sam nie zmarnował Michał Kowalski. Błękitni wcale nie zamierzali bronić jednobramkowej przewagi. Nadal groźnie atakowali, a gospodarze nie pozostawali nam dłużni, dzięki czemu mecz mógł się podobać. W 14 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Jakubowski, ograł bramkarza, ale nie trafił z ostrego kąta do bramki. W 22 minucie przed utratą bramki uratował nas Paweł Szpojankowski, wybijając piłkę z linii bramkowej. W 24 minucie samotną szarżą popisał się Damian Kujawski, wpadł w pole karne i nie tylko moim zdaniem był ewidentnie faulowany. Słabo prowadzący te zawody sędzia uznał, że Kujawski symulował i nie podyktował rzutu karnego. Jednak sprawiedliwości stało się zadość i minutę później zdobyliśmy drugiego gola. Paweł Kalman precyzyjnie podał do Jakubowskiego i "Jakub" nie miał problemów ze zdobyciem bramki. W 32 minucie Ostrovia zdobyła kontaktowego gola. Jednak i tym razem nie obyło się bez błędu sędziego. Zawodnik gospodarzy zagarnął piłkę ręką, sędzia nie przerwał akcji i po chwili padł gol.

Druga połowa była nie mniej ciekawa niż pierwsza. W 55 minucie prowadziliśmy już 3:1. Z rzutu wolnego dośrodkował Szpojankowski, a Kamil Wróblewski wpakował piłkę do bramki. W 64 minucie zawodnik Ostrovii obejrzał czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią, ale strata jednego zawodnika nie zdeprymowała gospodarzy, którzy z jeszcze większym animuszem zaatakowali naszą bramkę. Trzeba przyznać, że w kilku sytuacjach mieliśmy sporo szczęśćia, jak choćby w 65 minucie, kiedy to zawodnik Ostrovii w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę. Z naszej strony bliscy podwyższenia byli Paweł Kalman, Piotr Jakubowski. Wreszczie w 77 minucie po bardzo dobrym zagraniu Pawła Szpojankowskiego, swą drugą bramkę strzelił "Jakubek". Ostrovia zdołała odpowiedzieć jeszcze jednym golem w 81 minucie. Końcówka meczu była nerwowa. Gospodarze, mobilizowani z ławki przez znanego choćby z występów w Legii Warszawa - Jacka Cyzio, postawili wszystko na jedną szalę i naprawdę groźnie atakowali. Kilka razy "zakotłowało się" pod naszą bramką, ale potrafiliśmy wyjść z tych sytuacji obronną ręką i zwycięstwo stało się faktem.

Podsumowując należy podkreślić naprawdę dobrą, dojrzałą grę naszej drużyny. Bardzo to cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak młodą ekipą są dziś Błękitni. Ostrovia, mimo niskiej pozycji w tabeli, to bardzo groźny rywal, potrafiący grać w piłkę. Pokazali to w meczu z nami, tym bardziej należy docenić wynik, jaki tam osiągnęliśmy.Brawo chłopaki, oby tak dalej.

Błękitni: Mariusz Strzałkowski - Paweł Kopczyński, Paweł Szpojankowski, Kamil Wróblewski, Michał Wawrowski - Paweł Borzykowski (90' Mariusz Nawrocki), Damian Kujawski, Paweł Kalman, Konrad Wróblewski (28' Kamil Szelągiewicz) - Michał Kowalski (89' Kamil Waślicki), Piotr Jakubowski

Bramki dla Błękitnych: Piotr Jakubowski 2, Michał Kowalski, Kamil Wróblewski